amIKE

amIKE – zarządzanie środkami na IKE/IKZE w DM BOŚ

Posiadasz rachunek IKE lub IKZE w DM BOŚ? Wpłacasz środki na IKZE, dokonujesz odliczenia podatku, ale nie inwestujesz? A może nie masz pomysłu jak ulokować środki aby pomnożyć kapitał lub nadal zastanawiasz gdzie otworzyć konto IKE lub IKZE? Ciekawą usługę proponuje DM BOŚ – amIKE. Poniżej sprawdzimy na czym polega i do kogo jest skierowany ten produkt.

IKE/IKZE  – dodatkowa emerytura

IKE czyli Indywidualne Konto Emerytalne oraz IKZE czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to konta, na których możemy oszczędzać na dodatkową emeryturę.  IKE oraz IKZE polegają na gromadzeniu oszczędności poprzez ich inwestowanie. Pamiętaj, że jeżeli posiadasz IKZE lub IKE nie stracisz emerytury z  I filaru (obowiązkowy ZUS) oraz II filaru (dobrowolny OFE), natomiast może się okazać, że środki zgromadzone na I oraz II filarze będą niewystarczające aby utrzymać aktualny poziomu życia po przejściu na emeryturę.

IKE/IKZE – nie płacimy podatku od zysków kapitałowych

Jeżeli inwestujemy środki za pomocą IKE/IKZE nie musimy płacić podatku od zysków kapitałowych (tzw. „podatku Belki”). Co to znaczy? Jeżeli inwestujemy środki poprzez rachunek IKE i/lub IKZE to nie musimy dzielić się zyskiem z urzędem skarbowym.

amIKE – zarządzanie na kontach IKE/IKZE w DM BOŚ

DM BOŚ oferuje nam nową usługę amIKE, która umożliwia powierzenie naszych środków zgromadzonych na rachunkach maklerskich IKE i/lub IKZE profesjonalnym zarządzającym. Wówczas decyzje inwestycyjne w naszym imieniu będą podejmować profesjonaliści, którzy na bieżąco obserwują rynki finansowe. Jeżeli regularnie wpłacamy oszczędności na przyszła emeryturę warto skorzystać z amIKE i przekazać środki na rachunku IKE/IKZE w zarządzanie.

amIKE – kto może korzystać?

Każda osoba, która posiada rachunek IKE i/lub IKZE w DM BOŚ może skorzystać z usługi zarządzania środkami, gdyż jeżeli zdecydujemy się na strategię OCHRONY nie jest wymagana minimalna kwota środków na rachunku w chwili podpisania umowy. Usługę możemy aktywować za pośrednictwem internetu lub w oddziale. Dodatkowo DM BOŚ przewidział promocję: 0% opłaty za zarządzanie przez pierwsze 3 miesiące.

amIKE – strategie inwestowanie

Dom Maklerski BOŚ proponuje Klientom 4 strategie, które cechują się innym poziomem ryzyka inwestycyjnego:

  • OCHRONA – inwestujemy w obligacje skarbowe, brak minimalnej wpłaty;
  • DEKADA – max 30% środków inwestowane w akcje, reszta w obligacje; minimalna wpłata 20 tys. zł;
  • RÓWNOWAGA – max 50% środków inwestowane w akcje, pozostałe środki w obligacje; minimalna wpłata 20 tys. zł;
  • DYNAMIKA – max 70% środków inwestowane w akcje, min 30% w obligacje; minimalna wpłata 20 tys. zł;

W trakcie trwania umowy Klient może dokonać zmiany strategii albo zrezygnować z usługi.

amIKE – opłaty za zarządzanie

Jeżeli zdecydujemy się na usługę amIKE, wówczas po trzymiesięcznym okresie promocyjnym DM BOŚ będzie pobierał opłaty za zarządzanie. W zależności od wybranej przez nas strategii opłata za zarządzanie będzie wynosić 0,5-2,9% rocznie. Dla długoletnich Klientów DM BOŚ przewidział niższe opłaty, jednakże niższą prowizję możemy uzyskać dopiero po pięciu i dziesięciu latach oszczędzania. Dodatkowo pobierana jest prowizja od każdej transakcji, która wynosi 0,3% dla akcji oraz 0,1% dla obligacji.

Jeżeli nadal zastanawiasz się czy skorzystać z IKZE sprawdź koniecznie nasz  Ranking IKZE 2017. Dla zainteresowanych IKE Ranking IKE 2017.
Z jego pomocą łatwo podejmiesz dobrą decyzję jak dokonać właściwego wyboru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *