ike mBank

IKE mBank

IKE mBank to atrakcyjna propozycja dla osób, które chciałyby skorzystać z oferty Indywidualnego Konta Emerytalnego. mBank to tani, szybki i interaktywny bank, którego produkt związany z IKE, w połączaniu z ofertą mSKARBIEC to jedna z najbardziej ciekawych propozycji związanych z Indywidualnym Kontem Emerytalnym.

Cechą wyróżniającą IKE mBanku w stosunku do konkurencji, jest możliwość oszczędzania zarówno w formie lokaty, jak i poprzez dedykowane fundusze inwestycyjne.

Na Indywidualne Konto Emerytalne można wpłacić środki finansowe będące równowartością trzykrotnego średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Limit ten dotyczy wpłat na IKE, które a prowadzone zarówno przez domy maklerskie jak również banki oraz zakłady ubezpieczeń. W 2018 roku limit ten wynosi 13 329 zł.

W przyszłym roku, tj. 2019 limit IKE ten z pewnością będzie wyższy. Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami limit wpłat w kolejnym roku nie może być niższy, niż limit wpłat na IKE obowiązujący w roku poprzednim.

Dla porównania w 2018 r. wysokość limitu IKZE wynosi 5331,60 zł.

Oszczędzając na Indywidualnym Koncie Emerytalnym mBanku Klient oprócz lokat może korzystać z zestawu narzędzi inwestycyjnych – 18 selektywnie wybranych przez mBank funduszy inwestycyjnych. Jednocześnie rachunek oszczędnościowy Klienta IKE Lokata jest oprocentowany 1,75% w skali roku- oprocentowanie zmienne oparte o WIBOR 1M (jednomiesięczny) co   jest atrakcyjną ofertą lokowania nadwyżek środków . Przyjmując długoterminowy plan oszczędzania, którym jest IKE jest to atrakcyjna oferta pomnażania oszczędności . Zmienna stopa oprocentowania, jest szczególnie korzystna w przypadku spodziewanych podwyżek stóp procentowych, które z pewnością pozytywnie wpłyną na oprocentowanie lokat bankowych.

Sprawdź Ranking IKE  >>>

IKE mBank – jak przystąpić

Przystąpienie do Indywidualnego Konta Emerytalnego mBanku nie jest trudne, jednak od nowych Klientów wymaga kilku czynności. Najważniejszą jest założenie e-konta w mBank. Nie jest to związane z opłatami, ponieważ korzystając z niego regularnie, jest bezpłatne .

Kolejnym krokiem jest założenie konta w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych. Umożliwia ono otwarcie IKE. Finalnie  można dopełnić formalności związanych z podpisaniem właściwej umowy związanej z IKE mBanku i na starcie wpłacić kwotę minimum 400 złotych – to warunek konieczny.

IKE mBank – opinie

Największe plusy IKE w mBanku to bezpłatne prowadzenie rachunku, bardzo szeroka oferta funduszy inwestycyjnych, wsparcie merytoryczne przy całym procesie decyzyjnym. mBank obsługuje Klientów na wysokim poziomie, zapewniając wsparcie dla Klienta na każdym etapie oszczędzania w IKE , gdyż decyzja o oszczędzenia poprzez Indywidualne Konto Emerytalne wymaga rozważnej strategii na przyszłość. Warto również zaznaczyć, że IKE mBanku nie ma obowiązku inwestowania dużych kwot – minimalne wpłaty są niewielkie, dlatego nawet w okresach niższej płynności finansowej dla oszczędzającego jego IKE będzie wciąż bezpieczny. Klienci nie są również ograniczeni co do terminów wpłat. Nie ma restrykcji związanych z dokonywaniem wpłat według ustalonego harmonogramu, lecz można samodzielnie decydować zarówno o wysokości wpłat, jak również o ich terminie. W przypadku IKE mBanku Klient ma realny wpływ na strategię inwestycyjną, co z pewnością jest jedną z najważniejszych zalet właśnie tej oferty.Przed podjęciem decyzji warto jednak wszystko skonsultować z ekspertem, który jest dostępny osobiście, telefonicznie lub on-line.

Sprawdź Ranking IKE  >>>

IKE mBank – opłaty

mBank za prowadzenie podstawowego rachunku IKE nie pobiera opłat. Drobne prowizje -w wysokości 15 zł – dotyczą zmian dokonywanych na koncie, na przykład osób upoważnionych do rachunku. Pozostałe opłaty dotyczą realizacji zwrotu oraz wypłat środków z rachunku IKE i wynoszą 200 zł. Inne koszty związane z zarządzaniem zgromadzonym kapitałem pojawiają się w przypadku, gdy zdecydujemy się zainwestować w fundusze inwestycyjne. Tutaj opłaty uzależnione są od wybranego funduszu oraz stanowią maksymalnie 4% zarządzanego kapitału w skali roku.

IKE mBank – zalety

  • możliwość oszczędzania poprzez konto oszczędnościowe, lokaty, jak również fundusze inwestycyjne,
  • brak opłat za prowadzenie konta,

IKE mBank – wady

  • niższe niż u konkurencji oprocentowanie lokat,
  • opłaty za zwrot i wypłaty środków z IKE mBank w wysokości 200zł,
  • opłaty za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi – do 4% w skali roku.

Sprawdź Ranking IKE  >>>

Podsumowanie IKE mBank

W skrócie IKE mBanku to ciekawa propozycja dla tych osób, które myślą o oszczędzaniu na lokacie, a jednocześnie biorą również pod uwagę fundusze inwestycyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *