Najlepsze IKE

Zastanawiając się nad założeniem IKE, czyli Indywidualnego Konta Emerytalnego w pierwszej kolejności chcielibyśmy sprawdzić zestawienia, jak i również rankingi, które by nam podpowiedziały jakie są najlepsze IKE.

Sprawdź Ranking IKE 2017 >>>

Najlepsze IKE – ranking

Istnieją różne zestawienia, które proponowane są na przykład przez firmy zajmujące się przygotowywaniem rozmaitych rankingów. Według jednego takiego zestawienia, najlepszym jest IKE Plus w NN IP TFI. W tym zestawieniu właśnie ten produkt finansowy otrzymał najwięcej punktów w kategorii efektywność oraz najniższe koszty. W takim razie nie ma co się dziwić, że cieszy się on dużą popularnością. Na drugim miejscu znajduje się IKE w Skarbiec Program Emerytalny TFI, jak również Pakiet Emerytalny oferowany w PKO TFI. Obie propozycje były wycenione dość wysoko. W takim razie nie musimy się obawiać, że zostalibyśmy w tych dwóch przypadkach w jakichś sposób pokrzywdzeni. Na kolejnych miejscach w rankingu znalazły się IKE w KBC TFI, PZU GPE TFI, a także w IKE w Union Investment TFI.

Specjaliści jeszcze widzą bardzo dużą nadzieję w tych Indywidualnych Kontach Emerytalnych, jak IKE Investors, IKE BNP Paribas FIO, IKE z Legg Mason. Za bardzo przeciętne produkty finansowe zostały uznane IKE oferowane przez BPH TFI, Allianz, jak i również MetLife Fundusze Inwestycyjne. Ostatecznie zestawienie zostaje zakończone takimi produktami IKE oferowanymi przez Millennium IKE, Program Pioneer IKE, jak i również IKE z BZ WBK. Warto jednak wziąć pod uwagę, że oprocentowanie w każdym z tych wymienionych produktów mocno będzie się od siebie różniło.  Jednak okazuje się, że jest to doskonały produkt, na którym możemy spokojnie, oraz bezpiecznie inwestować. Pamiętajmy, że jest to inwestycja długoterminowa- oszczędzamy na naszą emeryturę.

Sprawdź Ranking IKE 2017 >>>

Najlepsze IKE – na co zwrócić uwagę?

Każdy kto chce inwestować na swoją przyszłość właśnie w taki sposób, powinien dokładnie zapoznać się z ofertą placówki, która proponuje nam IKE. Oprócz oprocentowania, ważne są również ewentualne opłaty, które powinniśmy ponosić za procesy manipulacyjne. Czasami w pierwszej kolejności jesteśmy zapatrzeni w bardzo wysoką stawkę oprocentowania, jaka jest nam proponowana. Jednak z drugiej strony, nie bardzo zwracamy uwagę na to, w jaki sposób jesteśmy rozliczani. Sytuacja finansowa ma nam się poprawić i to powinno być naszym głównym zamiarem jeśli chodzi o otworzenie Indywidualnych Kont Emerytalnych. Jedno jest pewne – jeżeli korzystamy ze sprawdzonego rankingu Najlepsze IKE, będziemy jednocześnie wiedzieli, iż większość z nich faktycznie nie wyróżnia się bardzo wysokim oprocentowaniem.

Sprawdź Ranking IKE 2017 >>>

Najlepsze IKE – zalety

Nie musimy się również obawiać zbyt wysokich opłat manipulacyjnych. W niektórych placówkach samo założenie konta jest bardzo drogie. Jeśli byśmy zdecydowali się na najdroższą wersję, musielibyśmy pogodzić się z opłatami wynoszącymi nawet 1000 złotych, które byłyby pobierane już na samym początku. Sprawa finansowa nadal nam nie rozstrzyga ostatecznie sprawy. Ponieważ, powinniśmy brać pod uwagę całą ofertę, kierowaną pod naszym adresem. Wtedy faktycznie, moglibyśmy ze spokojem stwierdzić, że szerokość oferty ma tutaj ogromne znaczenie. Przykładowo możemy wspomnieć między innymi o tym, czy dana oferta proponowana przez konkretną placówkę, będzie dla nas bardzo ryzykowna, czy też może jednak nie. Wszystko będzie w głównej mierze zależeć od tego, w jakie instrumenty finansowe zamierzają tak naprawdę inwestować osoby odpowiedzialne za takie fundusze. Jeżeli chodzi o najlepsze IKE, które zostało wybrane przez specjalistów, na rok 2016, to najlepszym Indywidualnym Kontem Emerytalnym okazał się IKE Plus. Jest to produkt inwestycyjny proponowany przez NN Investment Partners TFI. Przede wszystkim fundusz ten wyróżniał się najlepszymi ocenami. Są to jedne z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o produkty akcyjne, a także produkty mieszane. Nie mówiąc już o tym, że w kategorii produktów dłużnych i gotówkowych zostały ocenione całkiem nieźle, czyli ich ocena mieściła się spokojnie powyżej przeciętnej. Kolejną zaletą przystąpienia do tego funduszu jest to, iż klient nie musi się obawiać zbyt dużych opłat. Niewątpliwie mocną stroną przystąpienia do tego produktu, jest oferta pozbawiona kompletnie opłat manipulacyjnych.

Sprawdź Ranking IKE 2017 >>>

Najlepsze IKE – zmiana instytucji

To, że wymieniony produkt okazał się najlepszy, wcale nie oznacza iż faktycznie musi sprawdzać się on w każdej sytuacji. Oznacza to, że inne osoby mogą posiadać całkiem inne oczekiwania, które z pewnością doskonale orientują się w tym, co im Indywidualne Konta Oszczędnościowe rzeczywiście proponują. W takim razie trzeba mieć na uwadze to, iż sytuacja z każdym rokiem nieznacznie ulega zmianie. Na szczęście można śledzić jak sobie rzeczywiście w praktyce radzą konkretne placówki. I jeśli nie będziemy zadowoleni z zarządzania ich naszymi oszczędnościami, po okresie 12 miesięcy z powodzeniem będziemy mogli zmienić placówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *